Pienet Yksisarviset 2-3v & Isot Yksisarviset 4-6v

Yksisarvisissa yhdistyy tanssi, voimistelu ja temppuilu kannustavassa ja iloisessa ilmapiirissä. Harjoitukset tehdään leikinomaisesti tutustuen erilaisten tanssi- ja voimisteluliikkeiden maailmaan, jossa kehon liikkeitä yhdistää musiikki. Tunneilla hyödynnetään myös erilaisia välineitä, kuten vanteita, nauhoja, naruja ja ihania pehmoleluja. Näiden kanssa teemme erilaisia pyörähdyksiä, hyppyjä ja taivutuksia unohtamatta jokaisen lapsen omaa luovaa liikkumista. Tunti sisältää tanssin lisäksi myös akrobatiaa kuten kuperkeikkoja, kärrynpyöriä ja käsilläseisonnan alkeita tietenkin innostavan musiikin kautta. Tunneille tarvitset mukaan ainoastaan juomapullon ja mukavat liikuntavaatteet. 

Ohjaajien terveiset:

Tunnit rakennetaan niin, että omalle ikä- ja taitotasolle löytyy varmasti tekemistä ja pientä haastetta kehitykselle!

Pienet Yksisarviset 2-3v keskiviikkoisin klo 17-17:45 Palstakadun tanssisalissa

Isot Yksisarviset 4-6 v keskiviikkoisin klo 18-18:45 Palstakadun tanssisalissa

Ohjaajat: Elsamaria Arkonsuo ja Mea-Maria Suuronen


Keijut, 7-10v (TAUOLLA SYYSKAUDELLA 2026)

Ryhmässä harjoitellaan musiikin ja leikkien avulla voimistelun ja tanssin alkeita. Harjoitukset suunnitellaan lasten taitotason mukaan ja heidän toiveitaan kuunnellen. Iloisilla tunneilla hyödynnetään monipuolisesti erilaisia välineitä ja kannustetaan kokeilemaan uusia tapoja liikkua. Tanssi ja voimistelu kehittävät yhdessä monipuolisesti lapsen kehonhallintaa ja liikkumistaitoja.

Ohjaajien terveiset:

Keijut on ryhmä, johon jokaisen on turvallista tulla ja jossa on kiva olla. Tälle tunnille voit osallistua, vaikka et olisi ennen harrastanut tanssia tai voimistelua. Kannustamme sinua kokeilemaan uusia juttuja ja opit varmasti hienoja taitoja.

Keijut sunnuntaisin 12-12:50 Karan koululla

Ohjaajat:

Wilma Pohjanvuori
Emmi Muntila

Elsamaria Arkonsuo